2017 Kpss Başvuruları Ne Zaman

0
663

alt%e2%94%80%e2%96%92-s%e2%95%a0gapka750x300-cog-konuHer sene düzenli olarak yapılan kamu kurum ve kuruluşlara personel alımı için yapılan sınavlar vardır. Kamu kurum ve kuruluşlarına girmek insanların gelecekleri için oldukça önemlidir. Artık son zamanlarda insanların bu tür sınavlara hazırlanarak bir devlet kuruluşuna girmeyi hedef haline getirdikleri görülmektedir. Bundan dolayı da son zamanlardaki bu durum karşısında insanların hem sınavlar hakkında bilgi sahibi olmaları hem de sınavların başvuru süreçleri ile bilgileri almaları gerekmektedir. Her geçen sene ÖSYM sitesinde KPSS ile alakalı çeşitli duyurular yapılmaktadır.
Bu sene sınav tarihi biraz daha ileri alınarak 20 Kasım tarihine ertelenmiştir. Başvurular ise sınavdan 3 ay önce alınmaya başlanmış ve başvuru süreleri de hemen hemen 16 gün kadar sürmüştü. Gelecek yıl ise yine yapılması planlanan sınav için başvuruları o tarihlerden hemen önce ÖSYM sitesinden bulabilirsiniz. Lakin şimdilerde tahminlere göre sınav tarihleri;
2017 KPSS başvurma işlemleri mart ayında yapılmaya başlanacaktır. Bu işlemleri ÖSYM belirlediği okullar da ve başvuru merkezlerinde yapabileceksiniz. Sınavlara ise temmuz ayında girebileceksiniz. Bu tarihler o zaman ki ülke koşullarına göre değişkenlik gösterebilir. Bunu da gelecek sene görebileceğiz.
KPSS sınavına girecek olan kişiler için birkaç ufak tavsiye de bulunalım. Bu sınava girecek olan kişiler ülkemizdeki son zamanlarda yaşanan olaylara dikkatli olarak bakmaları gerekmektedir. Sınavda mutlaka bu olaylardan güncel konular olarak soru gelecektir. Sizlerin haber izlemeniz ve gazete okumanız bu konuda oldukça çok önemlidir. Bundan dolayı da artık KPSS sınavlarında güncel konulardan soru yapmak sizlerin gündelik yaşantınız ile alakalı olmaktadır. Diğer sorular ise çalışmanıza bakılarak sorulmaktadır. Mezun olduğunuz okullardaki gördüğün dersler üzerinden sorular çıkmaktadır. Özellikle üniversite mezunlarının A kadro sınavı oldukça çok zor olmaktadır.

CEVAP VER