2017 YILINDA ALINACAK 60 BİN MEMURUN KURUMLARA DAĞILIMI BELLİ OLDU

0
49669

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2017 yılında alınacak olan 60 bin memurdan 10 binin Sağlık Bakanlığına ayrıldığını açıkladı. Bakan Mehmet Müezzinoğlu, Trakya Üniversitesi öğrencileriyle Balkan Yerleşkesi Konferans salonunda bir araya gelerek öğrencilere nasihatlerde bulundu

Bakan Müezzinoğlu, Yaşlı bakım teknikeri olarak mezun olmasına rağmen atanmadığını söyleyen bir öğrenciye, önümüzdeki yıl devlet kardolarına 60 bin memur alınacağını ve bunun 10 binin sağlık personeli olacağını ifade etti.

2017 yılında kamuya alınacak 60 bin personelin büyük çoğunluğunun öğretmenlerden oluşacağını belirten Müezzinoğlu, bunun dışında çok sayıda emniyet persoeli(polis memuru ve özel harekat polisi) alınacağını ifade etti.

60 bin kadronun içerisinde 10 bin de sağlık personeli alımı yapılacağını söyleyen Müezzinoğlu, 10 bin sağlık personeli kadrosuna hekim alımlarının dahil olmayacağını belirtti. Bakan Müezzinoğlu, ne kadar doktor olursa alıyoruz, bunun dışında hemşire, anestezist, fizyoterapist, ebe, sağlık teknikeri gibi kadrolara 10 bin memur alımı yapacağız dedi.
Sağlık Bakanlığına alınacak 10 bin sağlık personelinin hangi pozisyon için ne kadar olacağına Sağlık bakanlığının karar vereceğini ifade eden Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, ihtiyaç duyulan kadrolar için personel alımı yapılacağını vurguladı.

 MEMUR ALIM HABERLERİ VE KPSS HAKKINDAKİ TÜM HABERLERİ ANINDA ÖGRENMEK İÇİN FACEBOK SAYFAMIZI BEĞENELİM.

CEVAP VER