2017’DE ALINACAK SAĞLIK PERSONELİ SAYISI 20 BİNE ÇIKARILMASI İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

0
1865

Sağlık Bakanı daha önce bu yıl 12 bin personel alımı yapacağını açıklamıştı. Sağlık Bakanı yaptığı açıklamada bu yıl 12 bin personel alınacağını ancak bunun 20 bine çıkarılması için Maliye Bakanlığıyla görüşmelerini sürdürdüğünü belirtti.  

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Sağlık Bakanı Recep Akdağı ziyaret ederek sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirdi. Ziyaret sırasında Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık alanında bu yıl 12 bin alım yapılacağını ancak bunun 20 bine çıkarılması için görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Genel Başkan Memiş, Bakan Akdağ’a yaptığı ziyarette, şiddetin önlenmesi, yıpranma payının hayata geçmesi, performans sisteminin yeniden düzenlenmesi gibi konulardaki taleplerini iletti. Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise, yıpranma payında son aşamaya gelindiğini, şiddetin önlenmesi için de hastanelerde x-ray cihazı uygulamasının pilot bölgelerde başlayacağını belirtti.

Metin Memiş, bireysel emeklilik katkı payı’na devletimizin 100 TL’ye verdiği 25 TL’lik katkıya, Sağlık Bakanlığı’nın 25 TL’lik ek katkı sağlamasını istiyoruz, mesleki mali sorumluluk sigortasının bütün sağlık çalışanları için yapılmasını ve sözleşmeli sağlık çalışanlarının da kadroya alınmasını talep ediyoruz dedi.

Sağlık Bakanı Akdağ, yalnızca hekimler için değil tüm sağlık çalışanları için mesleki mali sorumluluk sigortası yaptırılmasına da olumlu yaklaştıklarını belirterek konuyu değerlendireceklerini ifade etti. Bakan Akdağ, sağlık alanında bu yıl Maliye Bakanlığı tarafından verilen onay doğrultusunda 12 bin sağlık personeli alımı yapılacağını ancak bunun 20 bine çıkarılması için görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

 

CEVAP VER