3 bin TL Maaşla Çalışacak eleman aranıyor

0
2604

 

Antalya da 2.500 esnaf ve 15 bin çalışanı olan Akdeniz Sanayi Sitesinde 3 bin tl maaşla çalışacak 1000 nitelikli eleman aranıyor. Çırak sıkıntısı da çeken esnaf yetiştirecek personel bulamamaktan yakınıyor. Antalyanın en önemli sanayi merkezlerinden biri olan Akdeniz Sanayi sitesinde esnaflar çalıştıracak çırak bulamıyor. Akdeniz Sanayi sitesinde yaklaşık olarak günde 50 bin aracın giriş yaptığını belirten Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk, sanayinin 15 bin çalışanı ile Antalyanın en büyük toplu iş merkezi, 2bin 500 esnafıyla Türkiyenin 4. Büyük sanayi sitesi olduğunu belirtti.

 

Başkan Öztürk sitede 2.500 esnafın 15 bin kişiye hizmet verdiğini ifade etti Antalyanın en büyük toplu iş merkezinde otomotiv makine ve mobilya üzerine çeşitli faaliyetler yürütüldüğünü belirten Öztürk, Turizm ve tarım bölgesinde kullanılan ekipmanların ürün ihtiyaçlarını sanayimizden karşılıyoruz. Otomotiv endüstrsi alanında geniş yelpazeli bir hizmet veriyoruz dedi. Gençler kolay işe gidiyor. Türkiyenin hızlı bir şekilde sanayi toplumuna geçmeye devam ettiğini söyleyen Öztür, “ Sanayi toplumuna geçerken de yetişmiş kalifiyeli insan gücüne ihtiyaç var. Bu konuda biz yeterli değiliz. Yetişmiş insan gücü alanında özellikle sanayide sıkıntılar yaşıyoruz. Bu ihtiyacı karşılamak amacıyla son yıllarda meslek liselerin sayısı artırılıyor. Önemli projeler hayata geçirliyor. Malesef insanlar sanayi sitesine yönelmiyor. Bu sektörler diğer sektörlere göre daha ağır işler içeriyor. Kalfa, usta, teknisyen 5 yılda ancak yetişiyor. Kolay işlere daha çok yöneliyor daha çok seviyor toplumumuz. Bu durum sahil kesimlerinde alternatif işlerin daha fazla olmasından dolayı daha çok hissediliyor” dedi.

 

Memur Alımları Hızla Devam Ediyor Neredeyse Hergün Yeni Bir Kurum Memur Alım İlanı Yayınlıyor  Bu İlanlara Anında Ulaşmak İstiyorsan.Hemen Memur Alım İlanları Grubumuza

GRUBA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

CEVAP VER