400 Bin Kamu Personelinin Terör Örgütleri İle Bağlantısı İnceleniyor

0
592

15 Temmuz hain darbe kalkışması sonucu görevden alınan kamu personelleri ve memurların soruşturmaları bütün ülke genelinde devam ediyor. 15 Temmuz hain darbe kalkışması büyük çapta en ince ayrıntılarına kadar incelenmeye hızlıca devam ediliyor. yaklaşık olarak 400 bine yakın kamu personelinin incelemeye dahil olduğu belirtiliyor.

Kamu personellerinin soruşturma süreleri çerçevesinde memur oldukları sınavlar incelenmeye başlandı. FETÖ denilen örgütün sınavlardan önce soruları ele geçirerek soruları kendi üyelerine verdiklerini duymuştuk Geçmişte yapılan (ALES) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavları, (KPSS) Kamu Personeli Seçme Sınavı ve (UDS) Uluslarası Dil  Sınavları araştırılmaya başlandı.

2008-2014 arasındaki yapılan (ALES) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavları, (KPSS) Kamu Personeli Seçme Sınavı ve (UDS) Uluslarası Dil  Sınavlarındaki birinci olanlar itirafçı oldular ve yüksek puan alanlar ise isim listeleri çıkartılarak detaylı bir şekilde araştırıldığı belirtildi. ByLock programı kullanan 122 bin kişinin isim listesi çıkarıldı ve savcılıklara dağıtıldı. İlerleyen günlerde çıkartılacak olan KHK yine birçok personelin çıkartılmasına neden olacak gibi gözüküyor.

CEVAP VER