60 BİN MEMUR HANGİ KURUMLARA YAPILACAK, YENİ İHRAÇ VE İADELER OLACAK MI

0
23702

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2017 yılında kamuya 60 bin sözleşmeli memur ve yeni yayınlanacak KHK ile kamudan ihraç edileceklerle göreve iade edilecek memurlar hakkında açıklamalar yaptı. Benzer açıklamayı geçtiğimiz günlerde Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş tarafından da yapılmıştı.

 

2017 yılı bütçesinde kamuya 60 bin sözleşmeli memur alımı kararlaştırılmıştı. Çalışma bakanı Müezzinoğlu memur adaylarının merakla beklediği 60bin memurun hangi kurumlara yapılacağı sorusunu cevapladı. Bakan Müezzinoğlu 60 bin sözleşmeli memur kadrosunun yarısını Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) verildiğini, yani 30 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacağını açıkladı.

 

MEB’e sadece sözleşmeli değil kadrolu memur alım için de atama izni tahsis edileceğini ifade eden Müezzinoğlu, 60 bin sözleşmeli memur kadrosunun diğer yarısını ise Sağlık Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığına paylaştırılacağını söyledi. İçişleri Bakanlığına verilecek memur kadrolarının polis memuru ve özel harekat polis alımları için kullanılacağı tahmin ediliyor.

 

Bakan Müezzinoğlu Son Bakanlar kurulunun ardından Başbakan yardımcısı Kurtulmuş’ın açıkladığı yeni çıkacak olan KHK’lara de değindi. Yeni yayınlanacak KHK’larda kamudan ihraç edilecek memur olduğu gibi göreve iade edilecek memurlarında olacağını belirten Bakan Müezzinoğlu, KHK’lar hakkında detaylı bir bilgi vermedi.

 

CEVAP VER