ADALET BAKANINDAN PERSONEL ALIMI AÇIKLAMASI

0
3127

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ katıldığı bir programda sorulan soruları yanıtladı. Yargı sisteminden Kanun Hükmünde Kararnamelere kadar pek çok konuda önemli açıklamalar yapan Bozdağ, personel alımı konusunda da bazı detayları paylaştı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ öncelikle hakim ve savcı ihtiyaçları olduğunu vurguladı. AB standartlarına henüz ulaşamadığını ve bunun için hakim ve savcı açığının kapatılması gerektiğini söyledi. Bu kapsamda Haziran aydında 2750 hakim ve savcı personel alımı yapacağını belirti. Bunlardan 2 bini hukuk fakultesi mezunlarından, 750si ise avukatlardan alınacak. Ayrıca yıl sonunda da tekrar alım yapılacak.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, diğer alanlardan personel alınıp alınmayacağı da soruldu. Bakan Bozdağ bu soruyu olumlu yanıtlayarak 2017 yılında farklı alanlardan alım olacağını belirtti. Bakanın açıklamasına göre Adalet Bakanlığı 2017 yılında zabıt katibi, icra katibi, infaz koruma memuru personel alımı yapacak. Adalet Bakanlığı 2017 personel alımı konusunda başvuru tarihi, personel sayısı gibi detaylar henüz netlik kazanmadı.

 

CEVAP VER