Adalet Bakanlığı 810 icra katibi alımı

0
38376

 

Adalet Bakanlığı 810 memur alımı yapacağını açıkladı. 2 Ocak tarihinde başlayan 810 memur alımı başvuruları 16 Ocak tarihine kadar sürecek. Eğitim düzeyi olarak Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylarının başvuru yapabileceği ilana uygulama ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamalı sınav yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuracak olan adayların Türk Vatadandaşı  olması, 35 yaşını geçmemek,  görev yapmasına engel bir sağlık durumu bulunmamak, güvenlik ve arşiv soruşturmasından olumlu almak, kamu haklarımdan mahrum olmamak, askerlikle ilgisi bulunmamak, uygulama ve sözlü sınavda başarılı olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek şartları gerekiyor.

 

ADALET BAKANLIĞI BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR

Adaylar belirlenen başvuru döneminde icra katipliği sınavı başvuru  formu, diploma ya da mezuniyet belgesinin aslı, KPSS 2016 sonuç belgesi, örgün eğitim yoluyla verilen daktiolo ya da bilgiayar dersinde başarılı olduguna dair belge ile birlikte sınav birimine ya da sınav evrakının sınav birimine göderilmesi için mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına müracaat etmeleri gerekmektedir.

CEVAP VER