ADALET BAKANLIĞI 810 MEMUR ALIMI YAPACAK

1
28392

 

Adalet Bakanlığı 810 memur alımı yapacak. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilana göre Adalet Bakanlığına açıktan atama yoluyla 810 icra katibi memur alınacak. Başvurular 2 Ocak’ta başlayıp 16 Ocak 2017 tarihinde bitecek. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde yer alıyor.

Yaş şartı olarak en fazla 35 olarak belirtilmekte. Adalet Bakanlığı 810 memur alımı için başvuruda bulunmak istiyen adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor. Buna göre 1 Ocak 1981 tarihinden sonra doğmuş adaylar başvuru yapabilecekler.

 

KPSS şartı olarak da adaylarda aranacak olan şartlar arasında yer alacak. Buna göre Lisans mezunu adayların 2016 KPSS P3 puan türünden önlisans mezunu adayları 2016 KPSS P93 puan türünden lise mezunlarınınsa 2016 KPSS p94 puan türünden 70 puan(en az) almaları gerekiyor.

Diğer şartlar arasında başvuracak olan erkek adaylarda askerlikle ilişkisi bulunmamak şartı bulunuyor. Askerlik hizmetini yerine getirmiş veya ertelemiş olması gerekiyor. Ayrıca adayların örgün öğretimde daktilo ya da bilgisayar dersi almış olmaları veya MEB onaylı daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmaları şartı aranacak.

Başvuru şekli şahsen müracaat olarak ilanda belirtiliyor. Adaylar başvuru formu, diplomanın onaylı örneği, KPSS sonuç belgesi ve daktilo ya da bilgisayar sertifikası ile birlikte Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuracaklar. Bu belgeler başsavcılık aracılığıyla ilgili birime yönlendirilecek.

Memur Alımları Hızla Devam Ediyor Neredeyse Hergün Yeni Bir Kurum Memur Alım İlanı Yayınlıyor  Bu İlanlara Anında Ulaşmak İstiyorsan.Hemen Memur Alım İlanları Grubumuza

GRUBA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

1 YORUM

  1. Ticaret meslek lisesi büro yonetımı mezunuyum. bılgısayar daktılo ve muhasebe dersı aldıgıma daır belgem var okuldan. o gecerlı mı ?? ılla kursa mı gıtmem lazım

CEVAP VER