Adalet Bakanlığı açıktan 810 memur alımı başvurularında son gün

0
3972

 

Adalet Bakanlığının 810 memur alımlarında başvurular yarın itibraiyle sona eriyor. Adalet Bakanlığı açıktan atama yoluyla 180 icra katibi memur alınacağını ilan etmişti. 2 Ocakta başlayan başvurular 16 Ocak(Yarın) 2017 Pazartesi günü mesai bitiminde sona erecek. 810 memur alımı uygulama ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olup lise önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilirler.

 

Aranan şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, görevine engel sağlık sorunu olmamak, 1 Ocak 1981 sonrasında doğmuş olan, güvenlik soruşturmasından olumlu alan, KPSSS en az 70 puan alan,Adli sicil kaydı olmayan askerlikle ilişkisi bulunmayan ve en az lise dengi okul mezunu oluo MEB onaylı daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olan adaylar başvurabilirler.

Başvuruları kabul edilenler uygulama sınavına katılacak aday listesi 27 Ocak 2017 tarihinde sınav bildirimlerinin bulunduğu adliyelerin inteernet sitelerinden ilan edilecek, sınav ise 4 Şubat 2017 Cumartesi günü yapılacak. Adaylar başvuru formu, diplomanın onaylı örneği, KPSS sonuç belgesi ve daktilo ya da bilgisayar sertifikası ile birlikte Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuru yapabilecekler.

 

CEVAP VER