Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı ilanı yayımlandı

0
41854

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı ilanını Devlet Personel Başkanlığı(DBP) resmi internet sitesinde 31 Aralık 2016’da yayımlandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı ilanı 2017 yılında da geçerli olacak. Aile ve Politakalar Bakanlığı memur alımı ilanına başvurular 23 ocak 2017 tarihinde başlayıp 3 Şubat 2017 tarihinde bitecektir.
Alımı Yapılacak Personel:

Sözlü sınavla 20 Alie ve Sosyal Politikalar Bakanlığı denetçi yardımcısı alınacak.

Başvuruda aranılan şartlar:
-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

-657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48. Maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olma.

-Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurtiçi ve yurdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak

-ÖSYM tarafından 2015 ve 2016 yıllarında yapılan KPSS, enn az 70 puan almak.

-1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

-Sağlık durumu yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarına, seyahat etmeye elverişli olmak ve denetçilik görevini yapmasına mani olacak hastalığı ve engeli bulunmamak.


Başvuru tarihi ve yeri: 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı ilanına başvurular 23 Ocak – 03 Şubat 2017 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (www.aile.gov.tr) web sayfasından elektronik ortamda alınacaktır. Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

http://kpssokulu.net/genclik-ve-spor-bakanligi-gsb-50-memur-alimi-ilani-yayimlandi/Ayrica Gençlik ve spor bakanlıgı 50 memur alıyor başvuru ve detaylar icin TIKLAYINIZ

CEVAP VER