Ambulans Şoförü Alımı Yapılacak

0
17514

Ülkemizde faaliyetlerine devam eden yüzlerce özel ve devlet sağlık kuruluşları yer almaktadır. Devlete ait olan sağlık kuruluşları personel alımlarını sözleşmeli ya da daimi olarak yapmakta ve genel olarak alımlar ÖSYM tarafından düzenlenen KSPSS sınavından alınan puanlar ile yapılmaktadır. Yine devlete bağlı sağlık kuruluşları yıl içinde persone alım ilanı yayınlayabilmektedir. Özel sağlık kuruluşları ise personel alımlarını resmi sitesinde bulunan İnsan kaynakları bölümünde açık pozisyonlar kısmından kamuoyun a duyurmakta ve yine İnteraktif iş ilanları siteleri aracılığıyla pozisyonlarını duyurup başvuruları almaktadır. Yayınlanan iş ilanları incelendiğinde çok sayıda hastanenin ambulans şoforu alımı yapacağı görülmektedir.

 

Kaç Kişi Alınacak

Faaliyetlerine devam eden sağlık kuruluşları ambulans şoforü alımı yapacak peki kaç kişi alınacak. Sayı olarak net bir ifade olmamakla birlikte İstanbul,Ankara,Bursa,Antalya gibi büyük şehirler başta olmak üzere Türkiyenin dört bir yanından faaliyetlerine devam eden hastaneler ambulans şoforü alımı yapacak.

Kimler Başvurabilir

-Sürücü belgesine sahip

-Sicili temiz

-2 ila 5 senedir araç kullanan

-Tercihen deneyimli

-Sağlık sorunu bulunmayan

 

Yularıdaki beleirtilen nitelikler arasında yer almakta olup bazı hastaneler daha farklı özellikler aramaktadır. Başvuru yapmak ve öz geçmiş formunuzu bırakmak  için SAĞLIK BAKANLIĞI resmi internet adresine girerek oradan da başvuruda bulunabilirsiniz.

CEVAP VER