Bay-Bayan Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımları Başladı

0
70959

 

2017 yılında kamuya zorunlıu personel alımı kategorilerinden alımlar yapılacak. Öyle ki bu personel alımlarında, sağlık, adalet, güvenlik, eğitim gibi kulvarlardan alımlar ifade edilmeye çalışılmaktadır.Bundan da hareketle zorunlu kategoride yer alan personel alımlarından bir taneside ambulan şoförü olarak yoğun tercih edilenler arasında bulunuyor. Ambulans şoforü olabilmek için, gerekli sağlık şartlarının taşınması, sürücü belgesine sahip oluması, araç kullanımına hakim olunması, en az lise mezunu olunması psikoteknik değerlendirme raporunun olması ve güvenli sürüş teknikleri sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

 

 

Tüm bu belge ve sertifikalar kısa süre içinde edinilebilmektedir. Gerek Sağlık Bakanlığı atamalarında gerekse özel sektörde bu pozisyona büyük ölçüde ihtiyaç olduğu için sıklıkla tercih edilen bir pozisyon olarak bilinmektedir. Zabıta memuru olmak için KPSS Kaç puan olmalıdır? Geçtiğimiz günler itibariyle belediyeler ve mahalli idareden gelen istekler doğrultusunda merkezi yerleştirme ile zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapan DBP bir duyuruda bulunmuş ve ihtiyaçları olan personel sayısını bildirmelerini istemiştir.

Başvuru yapan adaylar, en az lsie mezunu, boy ve kilo şartlarını taşıyan, KPSS puanı bulunmayan , belediye ilanlarına ve merkezi yerleştirme taleplerine başvurular devam ediyor.

Buradan çıkarılacak sonuç çerçevesinde Belediyeler tarafından yayımlanan ilanların takip edilmesi, duyuruların kaçırılmaması gerekmektedir.

2017 yılı içerisinde belediyeler ve mahalli idareler tarafından zabıta memuru alımları ve itfaiye eri ihtiyaçları söz konusu olabilir. Yapılacak olan alımlarda genellikle baraj puan uygulaması kullanılmamakta, sıralama usulü tercihler alınmaktadır.

Memur Alımları Hızla Devam Ediyor Neredeyse Hergün Yeni Bir Kurum Memur Alım İlanı Yayınlıyor  Bu İlanlara Anında Ulaşmak İstiyorsan.Hemen Memur Alım İlanları Grubumuza

GRUBA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

CEVAP VER