BDDK 100 memur alımı

0
9891

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Devlet Personel Başkanlığında yayınladığı ilana göre 100 memur alımı yapacağını açıkladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu 100 memur alımına başvurular 27 Şubat 2017 tarihinde başlayıp 10 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek. Yayınlanan ilana göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu 45 Bankacılık Uzman Yardımcısı, 45 yeminli murakıp yardımcısı ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu yardımcılığına da 10 kamu personeli alımı yapılacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun yapacağı  100 memur alımına başvuracak olan adaylarda bazı genel şartlar aranmakta. Bu şartlar arasınta Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Askerlikle ilişkisi bulunmamak, KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

BDDK uzman yardımcısı adaylarının da hukuk, siyasal bilgiler, işletme, istatistik, endüstri mühendisliği gibi bölümlerden mezun olmuş olmaları gerekiyor. BDDK bankalar yeminli murakıp yardımcısı adaylarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat ve işletme bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekiyor. Bankacılık uzman yardımcısı kadroları için hukuk, siyasal bilgiler, bankacılık, istatistik, endüstri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği gibi bölümlerden mezun adayların başvuruları kabul edilecek.

Başvuracak olan adayların 27 Şubat 2017 – 10 Mart 2017 tarihleri arasında BDDK’nın internet sitesine girerek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler

 

CEVAP VER