Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 45 memur alımı yapacak

0
5960

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK) tarafından 45 bilişim uzman yardımcısı alımı kapsamında yazılı ve sözlü sınav ve KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacak. Başvurular 16 Ocak 2017 – 20 Ocak 2017 tarihleri arasında olacak. Alım yapılacak tüm detaylar ve başvuru şarrtları şu şekilde.

Bölümlere göre kontejanlar: 5 adet Sosyal bilimler alanında, üniversitelerin; siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerinin işletme, iktisat, çalışma ekonomisi, maliye ve endustri ilişkileri, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, siyaset biimi ve uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi ve siyaset bikimi ile kamu yönetimi bölümü mezunlarından alınacak.

20 adet Hukuk alanında avukatlık ruhsatına sahip hukuk fakultesi mezunları, 20 adet de Muhendislik alanında üniversitelerin, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme,elektronik, telekominasyon ve bilgisayar mühendisliği mezunlarından alım yapılacak.

Başvuru şartı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen genel koşulların yanı sıra aşağıda ilan detayında belirtilen bölümlerden oluşmaktadır. Yaş şartı olarak 1 Ocak 1982 ve sonraki doğumlular olması gerekiyor. Yani 35 yaşını doldurmamak şartı bulunmakta.

KPSS şartı olarak 2015 ve 2016 A grubu puanından 70 almış olmak şart. Sosyal bilimler alanında, KPSSP40 puan türünden ilk 100, Hukuk alanında, KPSSP79 puan türünden ilk 400, Mühendislik alanında, KPSSP2 puan türünden ilk 400 aday çağrılacak. Sınava başvuru ve başvuru belgeleri ile ilgili tüm detaylar için TIKLAYINIZ.

 

CEVAP VER