Binali Yıldırım Kamuda Toplum Yararına 500 Bin Personel Alacağız

0
13442

Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım birçok açıklamalarda bulunduğu televizyon kanallarındaki açıklamalardan en dikkat çeken açıklaması istihdam seferberliği ve kamuya alınacak personeller olan açıklamasıydı. İŞKUR tarafından başvuruları yeni biten 50 bin TYP personelinin ardından, Başbakan Binali Yıldırım: ”500 bin kamu personeli alınacak” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yurt genelinde başlatılan istihdam seferberliği ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. Bu seferberlikte açıklanan 2 milyon istihdam sayısından kamu kurumlarına 500 bin kişilik alımlar olacağını belirtti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin her üyesinin ek olarak 1 eleman alması 1 buçuk miyona ulaşılmasını sağlayacaktır. Ve Başbakan Yıldırım 500 bin kamu memuru alındığında bu sayının 2 milyona çıkacağınıda belirtmiştir.  Özel sektöre teşvik için Devletin 11 milyar kullanacağı ve geride bıraktığımız hafta içinde KOSGEB desteğininde 12 milyar destek verecekleri belirtilmişti.

Geçtiğimiz haftalarda Toplum Yararına Program kapsamında 50 bin işçi alınacağını İŞKUR tarafından açıklanmıştır. 3 Mart 2017 tarihinden itibaren bu alımlar sona erdi. devlet tarafından 500 bin Topluma Yararlı Program personeli alınacağı istihdam seferberliğinde başbakan binali yıldırım tarfından belirtilmişti.

CEVAP VER