Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü Açılıyor

0
3972

Atatürk Üniversitesinin kendi bünyesinde Ceza ve İnfaz ve Güvenlik bölümü açılacak. Atatürk Üniversitesi ve Adalet Bakanlığı Ceza ve Tekifevleri Müdürlüğünün verdiği teklif Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylandı.

Üniversitelerde her yıl yeni bölümler açılmaktadır. Gençlerin çoğu artık yeni bölümleri okumayı tercih etmektedir. Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklının yaptığı açıklamada önümüzdeki yıl Ceza ve İnfaz Günevlik Bölümünün açılacağını açıkladı. Çomaklı, Bu bölümün iş garantili olacağını vurguladı.

Bilindiği üzere her yıl oldukça sayıda Ceza Ve İnfaz korumu memuru alımı yapan Adalet Bakanlığı, Prof Dr. Ömer Çomaklının yaptığı açıklamaya göre bu bölümden mezun olanlara öncelik tanınacağını açıkladı. Prof Dr. Ömer Çomaklının yaptığı açıklamaya göre bu bölüme ilk etapta 500 kişi alacaklarını açıkladı.

Atatürk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılacak olan iş garantili Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci alımına başlayacak.

CEVAP VER