CTE 317 CEZA İNFAZ KATİBİ ALIMI ÖZEL ŞARTLAR VE BAŞVURULARI

0
26721

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri CTE 317 ceza infaz katibi alımı yapacak. CTE Lise, Önlisans mezunu 317 büro personeli alımı için başvuru şartları ve detaylarını sizin için inceledik. Zabıt katibi personel alımı detayları bu haberimizde…

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 28 Aralık tarihinde Ceza ve Tekifevlerine 978 sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan edilmişti. Bu 978 kamu personeli alımının 317’sini ceza infaz katibi kadrolarından oluşacak. CTE 317 ceza infaz katibi memur alımı için başvuru şartlarını ve detayları:

Genel Şartlarda T.C. v atandaşı olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, KPSS’den en az 70 almak şartları bulunuyor. Ayrıca adayların en az 18, en fazla 35 yaşında olmaları gerekiyor. 1 Ocak 1981 tarihinden sonra doğanlar başvru yapabilecke. Son olarak ise güvenlik soruşturmasından olumlu almak gerekecek. Erkek adaylarda askerliklerini yapmış olmaları, muaf olmaları ya da ertelenmiş olmaları şartı bulunuyor.

Öğrenim şartı en az lise mezunu olmak gerekecek. Sertifika aranmaksızın başvurular lisans veya önlisans bilgisayar bölümü mezunlarının yanı sıra adalet yükskeokulu mezunları ve önlisans adalet programı mezunları yapabilecek. . Ayrıca adalet meslek lisesi ile diğer liselerin ticaret ve adalet bölümlerinden mezun olanlar da doğrudan başvurabilecek.

Herhangi bir bölümden en az lise mezunu adayların ise daktilo veya bilgisayar sınavlarını başarılı geçmeleri gerekiyor. Buna ek olarak MEB’in düzenlediği daktilo veya bilgisayar kurslarından sertifika almış olmaları şartı aranacak.

Daktilo ve bilgisayar yazım şartı 3 dakikada yanlışsız toplam 90 kelime yazmak şeklinde olacak. CTE ceza infaz katibi adayların uygulamalı sınavda vuruş sayısına bakılmadan 3 dakikada en az 90 kelimeyi yanlışsız olarak yazabilmeleri gerekiyor.

Başvurular 2 Ocak ile 13 Ocak tarihleri arasında alınacak. Başvurular için aşağıdaki bağlantıda yer alan başvuru formu ile diplomanın onaylı örneği ve KPSS sonuç belgesi ile birlikte yapılacak. Başvurular belirtilen belgelerle birlikte adalet komisyonu başkanlıklarına ya da Cumhuriyet Başsavcılıklarına şahsen müracaat yoluyla gerçekleştirilecek.

Başvurular nasıl yapılacak? Adaylar başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvuracaklardır. Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı ya da mahalli Cumhuriyet Başsavcılığına bizzat yapılacağı belirtildi. İlanın tüm detayları için TIKLAYINIZ.

Memur Alımları Hızla Devam Ediyor Neredeyse Hergün Yeni Bir Kurum Memur Alım İlanı Yayınlıyor  Bu İlanlara Anında Ulaşmak İstiyorsan.Hemen Memur Alım İlanları Grubumuza

GRUBA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

CEVAP VER