Deneme Çözmenin Faydaları

0
2082

DENEME ÇÖZMENİNİN EN BÜYÜK FAYDASI NEDİR?
Bir kişi sınava hazırlanıyorsa son güne kadar kendini eksik hissetmesi olağan  bir durumdur. Bu eksiklik hissi kişide olumsuz duyguların oluşmasına sebep olabilir. Birçok alandan soruların bulunduğu sınavlarda kaygı, stres ve diğer normal unutma süreçleri hesaba katılınca adayların bu kadar çok bilgiyi hafızalarında tutması oldukça zor bir durumdur. Genelde KPSS sınavlarında format ve çıkabilecek konular bellidir. Birçok alandan derinlemesine bilgiler elde etmek tabi ki avantajlıdır. Doğru yayınların denemeleri doğru bir şekilde uygulandığında nokta atışı yapmanıza fayda sağlar. Sınava hazırlanırken gereksiz 100lerce bilgi yerine işe yarar nitelikte sorular size hedefe ulaştırmada daha çok yardımcı olacaktır. Çok fazla ayrıntının dezavantajları vardır. Ama öz bilgi her zaman tutarlı sonuçlar doğurur. Ayrıca sınavlarda bütün seçici dikkatinizi bir soruya odaklandığınızda belki yüzlerce soruya bedel bir deneyime sahip olabilirsiniz. Deneme çözmek size neyi bilmeniz gerektiğini gösterir.
ZAMANI ETKİLİ KULLANMADA DENEME SINAVLARI
Denemelerin sağlayabileceği en büyük fayda tabi ki zamanı etkili kullanmadır. KPSS sınavının ilk basamağı zamanı etkili kullanma konusunda adaylara sıkıntı yaşatır. Özellikle matematik kısmı sınavda zaman almakta. Bu sebeple yapılan her deneme birer prova niteliği taşımaktadır.
Deneme sınavları size zihninizin arkalarında kalan bilgileri gün yüzüne çıkarmanıza yardımcı olur. İnsanın anılarını hatırlaması kolay olur. Ama yinede her şeyin hemen hatırlaması mümkün değildir. Biraz zorlaması veya bir başkasından yardım alması gerekebilir. Genelde bir soruyu çözemedikten sonra dönüp tekrar baktığımızda beynimiz inanılmaz fonksiyonlarıyla arka planda bilgisayarlardaki sistem dosyası gibi çalışarak olayı çözer. Bu gösteriyor ki kocaman bir veritabanında verileri çekmek çokta kolay değil. Biraz ısınmak ve antrenman yapmak gerekiyor. Bu noktada bizim en büyük ilacımız tabi ki deneme sınavları olacaktır.
Uzun bir savaş dönemi sonunda eğer bilgiler topluluğunuı düzenli hale getirmediyseniz gerçekten bu size zarar verir. En güzeli bilginizin farkında olmanız, sınavı iyi tanımanız gerekir. Bu noktada doğru çalışarak süreci olumluya çevirebilirsiniz.

CEVAP VER