Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Personel Alımı Hakkında Açıklama

0
2208

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı her yıl binlerce kişiyi kendi bünyesinde barındırmak üzere personel alımları yapmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımlarını ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS)  göre yapıp bu şartlara göre alımlarını yapmaktadır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2017 yılında alım yapıp yapmayacağını, kaç personel alımı yapacağı merak edilirken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik katılmış olduğu bir televizyon programında kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Bakan Çelilk programda personel alımıyla ilgili açıklama yaptı.

 

2.500 Personel Alımı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik katıldığı programda binlerce adayın beklediği personel alımı sorusunu yanıtladı. Bakan Çelik yaptığı açıklamada bu yıl 2.500 kişilik personel alımı yapmayı hedeflediğini ve Konuyla ilgili Maliye Bakanlığıyla sık sık görüşme yaptığını duyurdu.

 

Merakla beklenen bir diğer soru ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hangi unvanlarda alım olacağı. Bakan yaptığı açıklamada “alacakları personellerin daha çok ziraat, gıda, su ürünleri mühendisi ve veteriner hekim olacağını” belirtti.

CEVAP VER