İSO’dan 1000 Personel Alımı

0
2864

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istihdam seferbeliği çağrısna birçok kesimden yanıt gelmeye devam ediyor. Bu yanıtlardan birisi de İSO tarafından geldi. İSO 1000 personeli bir haftada işe aldı.

İSO’ya bağlı faaliyet gösteren Erdemir İnşaat, MM Moda Grup, Fatih Ökçe, Tamsan, Oto firmalarınan da yer aldığı 169 firmada adeta istihdam seferberliği ilan edildi ve 1000 personel alımı yapıldı.

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, İSO meclisindeki konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istihdam seferberliğini hatırlatarak bu çağrıya en somut adımı İSO’nun attığını belirtti. Erdal Bahçıvan, “Odamızın ve üyelerimizin çabalarıyla yaratılan yeni istihdam sayısı bir haftada 169 firmada bin kişiyi aştı. Önümüzde ki günlerde bu sayının arzu ettiğimiz şekilde daha da yükseleceğinden kuşkum yok” dedi.

İSO gibi birçok özel sektör firmasının ve kamu kurumlarınında seferberliğe yakışır oranlarda personel alımı yapması gerekmektedir. Kamu kurumlarının istihdam seferberliğinin tam anlamıyla hakkını vererek gereken kamu personeli alımı ilanlarını yavaş yavaş yayımlamaları gerekmektedir.

CEVAP VER