KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI

0
1009

Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak. Karayolları Genel Müdürlüğü yapmış olduğu duyuruyla farklı pozisyonlarda 76 işçi alacağını duyurdu.

14 Aralık 2016 tarihinde yaptığı duyuruda bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak amacıyla farklı pozisyonlarda ve niteliklerde toplamda 76 kişilik boş kadro ile engelli işçi alımı yapılacak. Alımlar Türkiye iş kuruu il müdürlükleri tarafından yapılacak. Alımlar farklı bölgelerde yapılacak. Türkiyenin birçok ilinden başvuru alınacak ilan 10 gün yayında kalacak ve başvıuru yapacak adaylar gerekli il müdürlüklerine başvurularını yapacaklardır

Aranan Şartlar

-18 yaşını doldurmuş olmak
-Engelli kamu personel seçme sınavına girmiş olan adaylar
-En az lise mezunu olmak
Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenden bedensel, zihinsel, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan korunma, bakım, rehabilatasyon danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyac olan kişilerden tüm vücut kaybının en az %40’ı kırık olduğu sağlık kurulu raporuyla durumlarını belgelendirme,
2527 Sayılı Türk soylu yabancıların Türkiyede meslek ve sanatlarını serbestçe yapmasını, kamu, özel kuruluş veya iş yerlerinde çalışmalarına ilişkin kanun hükümleri saklı kalmak amacıyla Türk Vatandaşı olmak.

Ayrıca adaylara kadro girişi için sözlü sınav uygulanacaktır. Başvuracak olan adaylar, en geç 23 Aralık 2016 tarihine kadar başvurularını Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine yapacaktır. Başvuru yapmak isteyen adayların dikkat etmesi gereken hususlar KGM web sitesinde yayınlanacaktır.

DAHA FAZLA İLAN İÇİN TIKLAYINIZCEVAP VER