KKK 24 Bin Personel Alımına Kimler Başvurabilir

0
26122

Milli Savunma Bakanlığının 24 bin personel alımı ilanına başvuru alımları başladı. Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığına 11 bin uzman erbaş ve 13 bin sözleşmeli er olmak üzere toplamda 24 bin personel alımı yapılacağı ilan edildi. Kara Kuvetleri Komutanlığı 2017 yılı uzman erbaş ve sözleşmeli er alımına başvuru kılavuzunun 3 Mart 2017 tarihinde yayınlanmasıyla birlikte başvurular başladı. Peki 24 bin personel alımına kimler başvurabilecek?

 

KKK 11 bin uzman erbaş alımı için aranan başvuru şartları arasında: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az lise veya dengi okullardan mezun olmak, 1 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak şartları bulunuyor. Askerlik görevini er veya erbaş olarak yapmış ya da silah altında bulunmak şartları aranıyor. Askerliğini yapmış olanların 3 Mart 2014 tarihi ve sonrasında terhis olmaları gerekiyor, bu tarihten önce terhis olanlar başvuru yapamıyacak.

Ayrıca, halen sözleşmeli er olarak görev yapan ve başvuruda bulunmak isteyen adaylardan istenen kriterleri sağlayanlar başvuru yapabilecek. Sözleşmeli erbaş ve er kanunu hükümlerine göre istihdam edilen personelden, kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteği ile sözleşmesini yenilemeyenler veya ayrılanlar ilgili mevzuattaki şartları sağlamaları ve 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmaları şartıyla, uzman erbaşlığa başvurabilecekler.

 

KKK 2017 yılı 13 bin sözleşmeli er alımı başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, askerliğini yapmış olanlar için 1 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak gerekiyor. Askerlik görevine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlar için de 1 Ocak 1992 tarihi ile 31 Aralık 1997 tarihleri arasında doğmuş olmak şartı bulunuyor.

 

CEVAP VER