KPSS NİTELİK KODU VE ÖZEL KOŞULLAR NEDİR?

0
1882

KPSS 2016 / 2  tercih klavuzu bugun yayınlandı. KPSS’ye girmiş olan adaylar için şimdi tercih zamanı. Peki tercih yapacak olan adaylarda nitelik  kodunun ve özel koşulların önemi nedir bu yazımızda sizler için bunu derledik….

 

KPSS 2016 TERCİH YAPARKEN NİTELİK KODLARININ ÖNEMİ NEDİR?

 Nitelik kodları tercih yaparken en önemli konulardan biridir. ÖSYM KPSS 2016/2 tercih klavuzunda yer alan genel koşullar bölümünde bunu şu şekilde açıklamıştır:

“Tercihlerinizi yaparken size uygun olan kadro ve pozisyonların yer aldığı tablolardaki “ Aranan nitelik kodları” sütununda yer alan nitelik kodlarını dikkatlice inceleyin ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir. Tercihler belirlenmeden önce sistemde kayıtlı mezun olunan alan/program bilgisi mezun olunana alan/program tablolarından kontrol edilmelidir”

 

KPSS 2016 TERCİH YAPARKEN ÖZEL KOŞULLARIN ÖNEMİ NEDİR?

Özel koşullar KPSS tercihlerinde dikkatli bakılması gereken diğer önemli konulardan biridir. Başvurmak istediğiniz kadrolarda özel koşulları içeren bir kod varsa bu tabloya bakmanız gerekmektedir. Özel Koşullar için Aşağıdaki Linklere tıklayınız.



KPSS Özel Koşullar

Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları

Önlisans Mezunları İçin Nitelik Kodları

Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları

Mezun Olunan Ortaöğretim Alan Dallar

Mezun Olunan Önlisans Alan Dallar

Mezun Olunan Lisans Alan Dallar

MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

CEVAP VER