Kpss Tercihleri Ne Zaman Başlıyor.

0
745

Bu yıl milyonlarca memur adayının katıldığı KPSS Önlisans ve Ortaöğretim sınavı geride kaldı. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Adayların merak ettiği KPSS Tercihleri Ne Zaman sorusu giderek artmaya başladı. Peki KPSS Ön Lisans ve Ortaöğretim tercihleri ne zaman başlıyacak? İşte Detaylar…

 

2016 KPSS Sınavları geride kaldı. Kimi adaylar sonuçlarından memnunken kimi adaylar ise umutsuz. Memur olmayı bekleyen adaylar şimdi tercih dönemini bekliyorlar. ÖSYM 21 Aralıkta Tercih klavuzunu yayınlayacağını açıklamıştı.

ÖSYM 21 Aralıkta tercih klavuzunu yayınlayacak ve tercih işlemleri başlıyacak.

 

Tercih Yapmak İçin Gerekli Şartlar

 


  • Türk Vatandaşı olmak
  • 18 Yaşını tamamlamış olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, ihtilas, rüşver, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullena, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı suçlar, şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç, resmi ihaleye fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarındann dolayı hükümlü bulunmamaları.
  • 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. Maddesinin 6. Fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak. (Askerde bulunan adaylar tercih verebileceklerdir)
  • Tercih edecek adaylarda görevlerini yapmalarına engel bedensel engel veya akıl hastalığı engeli olmamaları.

DAHA FAZLA İLAN İÇİN TIKLAYINIZ

CEVAP VER