MEB Şubat atamasının bir kısmını 2017 KPSS’den sonra yapacak

0
2556

Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin Şubat ayında yapılacak olan atamalarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekinin Yaptığı açıklamaya göre  Şubat ayında yapılacak olan atamaların bir kısmı 2017 KPSS’den sonra yapılacak. SETA’nın düzenlediği bir panelde Müsteşar Yusuf Tekin Önemli açıklamalarda bulundu. Tekin Şubat atamalarında yapılacak olan atamalarla ilgili olarak önemli detaylara değindi.

ŞUBATTA ATAMA YOK

SETA’nın düzenlediği panelde Müsteşar Yusuf Tekinin yaptığı açıklamalara göre Şubatta atama yok. Tekin, Atama Olsa bile bunun adı Şubat olamaz dedi.   Bütçe Kanunu’nda kamuya tahsis edilen kamu görevlilerinin bir kısmının orada tanımlanması lazım. Bütçede, kamuda istihdam edilecek personel sayısı zikredildi. Kalkınma Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, Aile Bakanlığı ile birlikte oturulup bakanlıklara dağılımın yapılması gerekiyor. Henüz böyle bir dağılım yapılmadı. Yapılmadığı için biz 2017 yılı içinde kaç öğretmen istihdam edeceğimizi, kamuda istihdam edilecek personelin yüzde kaçının bizim olacağını bilmiyoruz. Bunun kararı verildikten sonra bakanlık olarak oturup bunların ne kadarını şimdi ne kadarını 2017 KPSS’den sonra istihdam edeceğimize karar vereceğiz

Kalkınma Bakanlığının, MEB’in öğretmen niteliklerinin artırılması yönünde olan projelere de destek verdiğini ifade eden Tekin, “Önümüzdeki günlerde özellikle 5. Sınıfların dil ağırlıklı bir sınıf haline döüştürülmesi ve müfredat konusunda öğretmenlere yönelik yeni hizmet içi eğitim sürecini başlatacaız. Kalkınma Bakanlığının destekleriyle bize sunacağı imkanlarla bunu yapacağız” şeklinde konuştu.

 

CEVAP VER