Milli Savunma Bakanlığı 15 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

0
2419

Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yayınlanan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı 15 uzman yardımcısı alımı yapacak. Başvurular 2 Şubat 2017 tarihinde başlayıp 6 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek. Başvurularda en az Lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisat fakülteleri mezunlarının başvurabileceği kadrolara KPSS puan türüyle alımlar yapılacaktır. Başvuru şartına göre KPSS sınavından en az 70 puan almak şartı bulunmakta.

 

Başvuru Şekli

Başvurular 2 Şubat 2017 tarihinde başlamış olup 6 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek. Başvurular Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesi olan (www.msb.gov.tr) adresinden başvuru formunun doldurmasıyla yapılacaktır. Şahsen, posta yoluyla, dilekçe ve diğer şekillerde yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Adaylar önce elektronik ortamda www.msb.gov.tr adresine girerek Aday Giriş Ekranına giriş yaparak Başvuru Formunu doldurup başvuru işlemlerini yapabilecekler. Başvuracak olan adaylarda bazı şartlar aranamakta.

 

Başvuracak Olan Adaylarda Aranan Genel Şartlar

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak
  • En az 4 yıllık lisans eğitimi veren tabloda belirtilen fakultelerden veya bunlara denkliği Yükseköğretim kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışı öğretim kurumlarından mezun olmak
  • 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak
  • ÖSYM tarafından 22 ve 29 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)’den en az 70 puan almak.
  • Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak.

 

CEVAP VER