PTT 1750 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Başladı

0
1119

 

Yayımlanan İlana göre ptt 1750 memur alımı başvuruları başladı

Posta ve Telgraf Teşkilatı kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 1750 kişilik alım yapacağı ilanını yayımlamıştı. Başvurular bugün itibarıyla başladı.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde PTT 1750 kişilik alım yapacağı ilanını paylaşmıştı. Bu içinde bulunduğumuz gün yani 18 Nisan 2017 tarihi itibarıyla başvurular başladı. Gün içinde başlamış olan başvurular 23 Nisan 2017 Tarihinde son bulacaktır.

Kimler Başvuru Yapabilir: 

– Türk vatandaşı olmak.

– 18 yaşını tamamlamış olmak.

– Kamu haklarından hiç bir şekilde yasaklı olmamak.

– Askerlik ile ilişkisi kalmamış olmak.

– Farklı kamu kurumlarına karşı zorunlu olarak hizmet yükümlülüğü olmamak.

gibi.

Gişe ve Büro Görevlisi:

–  Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okullardan birinden mezun olmak.

– Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmadığını gösteren bir belge.

– KPSS P3 puan türünden 70 veya üstü almış olmak.

Dağıtıcı pozisyonuna:

– İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okullarından herhangi birinden mezun olmak.

–  Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

– KPSS P93 puan türünden en az seviyede 60 puan almış olmak…

Detaylı bilgiler için tıklayınız…

ptt 1750 alım ptt ptt dağıtım elemen alımı ptt alım yapacak

CEVAP VER