PTT 2017 PERSONEL ALIMINA ESAS EN DÜŞÜK KPSS PUANLARI

1
6134

 

Ulaştırma Denicilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bugün yaptığı açıklamada PTT’ye 2017 yılında 2500 memur alımı yapılacağını belirtmişti. Yapılan açıklamada gelecek hafta ilk 500 kişilik alım ilanı yapılacağı belirtildi.

 

Yapılacak alımlardan özellikle büro personeli gişe memuru ve dağıtıcı pozisyonlarına alımlar yapılacağı belirtilmişti. İlk 500 alımın bupozisyonlara yapılacağı açıklandı. Önümüzdeki süreçte de 2017 yılında alımlar sürecek ve 2500 personel alımı tamamlanmış olacak.

 

2016 PTT /1 alımlarında 18-35 yaş aralığı şartı bulunmaktaydı. Alımlar 711 gişe ve bürö görevlisi, 257 dağıtıcı, 35 mühendis, 25 tekniker, 5 avukat, 3 mimar, 2 iç mimar branşlarından alımlar yapıldı. KPSSP3 VE KPSSP93 puan türlerinden gerçekleştirilen alımlarda tüm branşlar bazında en düşük ve en yüksek KPSS puanları da PTT tarafından açıklanmıştı.

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl 1038 alıma karşın bu yıl 2500 alım yapılacak. İlk alımda puanlar çok düşmese de daha sonraki alımlarda geçtiğimiz yıla göre oldukça farklılık gösterebilecektir. Bakan Arslanın açıklamasına göre ilk alımlar büro, gişe ve dağıtıcı alanlarında yapılacağından önümüzdeki hafta başlayacak alımda önlisans mezunları için daha fazla kadro olacaktır. Ayrıntılarla ilgili olarak sizleri sürekli bilgilendireceğiz.

Memur Alımları Hızla Devam Ediyor Neredeyse Hergün Yeni Bir Kurum Memur Alım İlanı Yayınlıyor  Bu İlanlara Anında Ulaşmak İstiyorsan.Hemen Memur Alım İlanları Grubumuza

GRUBA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

1 YORUM

  1. Gişe görevlisi mühendis çok etkileyici gerçekten hele hele Fransızca bilen vay arkadaş ya ne yapacaklarını şaşırdılar artık KPSS memurluk hikaye hikaye

CEVAP VER