PTT 500 PERSONEL ALIMLARINDA BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

0
5571

PTT Müdürlüğüne alınacak olan 500 personel alımı için duyuru yapıldı. 500 sözleşmeli personel alımı ilanı yayınlandı ve Başvuru şartları belli oldu. Başvurular 13 Şubat 2017 tarihinde başlayıp 18 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecek. Başvurular PTT’nin resmi sitesinden alınacak. Başvuracak olan adaylarda bazı şartlar aranmakta.

 

Genel Başvuru şartları arasında 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşından gün almamış olan adaylar başvuru yapabilecek.  Gişe ve Büro personeli alımları için eğitim düzeyi olarak en az lisans mezunu olma şartı bulunuyor. Ayrıca Lisans mezunu olan adaylarda KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olma şartı da yer almakta. Dağıtıcı personeli alımlarında ise 2 yıllık önlisans mezunu olmak. A2 ve B sınıfı sürücü belgesi şartı aranıyor. Erkeklerin en az 168 cm, kadın adayların ise 160 cm boyunda olmaları gerekiyor. KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak da diğer şartlar arasında bulunuyor.

 

Başvurular PTT’nin resmi internet sitesi üzerinden alınacak. Başvuru aşamasında belge istenmeyecek. Başvuruların ardından adaylar KPSS puanına göre sıralamaya konularak sözlü sınava çağrılacaklar.

Başvuru Tarihleri Ve Başvuru İçin TIKLAYINIZ

 

CEVAP VER