SOSYAL GÜVENLİK KURUMU 400 MEMUR ALIMI

0
30805

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 400 memur alımı yapılacak. Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Sosyal Güvenlik yardımcısı alımına başvurular başladı, son başvuru tarihi 13 Ocak 2017 olarak belirtildi. Detaylar bu haberde…

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılacak 400 kamu personeli alımına başvurular başladı. Sosyal Güvenlik kurumunun taşra teşkilatına 400 Sosyal Güvenlik yardımcısı alınacağı ilan edilmişti. İlana 2 Ocak 2017 tarihinde başlayan başvurular 13 Ocak 2017 tarihinde sona erecek. Adaylar başvurularını elektronik ortamdan da yapabilecekler.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Sosyal Güvenlik Denetmen yardımcısı alımı sözlü sınavla gerçekleşecek, sınavlar 13 Şubat  – 24 Şubat tarihleri arasında Ankarada yapılacak. Yapılan başvurular sonucunda sınava girmeye hak kazanan adayların listesi 20 Ocak  2017 tarihinde kurumun internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Başvurularda 2015 ve 2016 yıllarında yapılan KPSS puanları esas alınacak.

Başvuru yapabilmek için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinin Birinci fıkrasının A bendinde yer alan şartları taşımak, 1 Ocak 2017 itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak ve kurumca açılan giriş sınavlarında 2 defadan fazla başarısız olmamak şartı yer alıyor.

 

300 kadroya en az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık faküşlte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği yükseköğretim kurulu tarafından onaylanmış yurdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilecekler. KPSS P113 puan türünden en az 75 puan almış olmak gerekiyor.

 

100 kadro için ise en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının istatistik, matematik ve aktüerya bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim kurulunca onaylanmış yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilecek. KPSS P111 puan türünden en az 75 puan almış olmak şartı bulunuyor. SGK 400 denetmen yardımcısı alımı ile ilgili detaylı bilgi, ilan metni ve başvuru yapmak için TIKLAYINIZ. 

Memur Alımları Hızla Devam Ediyor Neredeyse Hergün Yeni Bir Kurum Memur Alım İlanı Yayınlıyor  Bu İlanlara Anında Ulaşmak İstiyorsan.Hemen Memur Alım İlanları Grubumuza

GRUBA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

CEVAP VER