SOSYAL HİZMETLER KANUNU KAPSAMINDA 3220 MEMUR ALINACAK

0
21874

Korunmaya bakıma veya yardıma ihtiyacı olan aile, çocuk, engelli yaşlı ve diğer insanlara götürülen sosyal hizmetlere ve bu hizmetleri yürütmek üzere kurulan teşkilatın kuruluş, görev yetki ve sorumluluklar ile faaliyet ve gelirlerine ait esas ve usulleri düzenleyen Sosyal Hizmetler kanunu kapsamında KPSS puanı ile 1.234 kişi kura ile ise 1.986 kişi olmak üzere toplam 3.220 kişi kamuda memur olarak istihdam edilecek.

Sosyal Hizmetler Kanunu ya da 3395 sayılı kanun uyarınca haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış olup fasılalı olarak geçen yararlanma süreleri dahil 2 yıldan az olmamak üzere, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden yararlanan çocuklardan reşit olduğu tarih itibarıyla bu hizmetlerden yararlanmaya devam edenlerin işe yerleştirilmeleri aşağıdaki bağlan bağlantıda yer alan usul ve esaslara göre yapılacak.

3.220 korunmaya muhtaç çocuk kamuya yerleştirmeleri 2828 sayılı kanunda yer alan ek-1 deki hükümler çerçevisinde yapılacak. Bu hükümlelerle ilgili detaylara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Başvurular 30 Aralık-13 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacak ve DPB tarafından tercihler alınacak. 3.220 kadroya yerleştirmeler bu çerçevede planladığı belirtildi. Tercihler bu tarihler arasında e- Devlet üzerinden yapılabilecek.

Kura ile yerleştirileceklerde aranan şartlar şu şekildedir: İlkokul, ortaokul ve ilköğretim mezunları kuraya katılacak. KPSS ile alınacaklar için aranan şartlar ise şu şekildedir: Ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyleri için KPSS puanı kullanılacak. 2828 sayılı kanun kapsamında hangi şartlar arandığına dair tüm detayları aşağıdaki bağlantıdan ulaşarak ek 1 madde hükmü detaylarını inceleyebilirsiniz.

Memur Alımları Hızla Devam Ediyor Neredeyse Hergün Yeni Bir Kurum Memur Alım İlanı Yayınlıyor  Bu İlanlara Anında Ulaşmak İstiyorsan.Hemen Memur Alım İlanları Grubumuza

GRUBA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

CEVAP VER