Tercih Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

3
7998

ÖSYM tarafından 21-30 Aralık 2016 tarihlerinde yapılacak olan KPSS-2016/2 Merkezi atama tercihleri yapılırken dikkat edecek hususlar.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2016/2 merkezi atama kadrolarının yayınlanmasından sonra gözler ÖSYM Başkanlığına çevrildi. ÖSYM 21 Aralık-30 Aralık 2016 tarihleri arasında adaylardan tercih alacak. Tercih yapacak olan adayların dikkat etmesi gereken çok önemli hususlar var. Zira bu tercihlerde yanlış işlem yapmaları halinde atansalar bile hem atamaları iptal edilecek. Hemde KPSS puanı iptal edilecek.

Başvuru genel veya özel şartlarına yerleştirildiği sözleşmeli pozisyona sahip olmayan aranan şartları ve niteliği taşıdığı halde istenilen belgeleri süresi içinde getiremiyen adaylar. Göreve başlatılmayacaktır.Örneğin atama için bir kadro tercih ettikten sonra o kadronun yanında yer alan nitelik kodlarında Bilgisayar sertifikası istenildiği halde olmadığı tespit edilenler veya süresi içinde ilgili kuruma teslim etmiyenlerin, ataması iptal edilecek KPSS puanınında geçerliliği sona erecektir.

Lise düzeyinde tercih yapanların Lise mezunu, Önlisans düzeyinde tercih yapanların önlisans mezunu, Lisans düzeyinde tercih yapacaklarında lisans mezunu olması gerekmektedir. Mezun olmadıkları halde bu puanla tercih yapanların atamaları yapılırsa KPSS Puanları geçersiz olacak.

Yani özetleyecek olursak adayların tercih yapacakları kadrolarda belirtilen tüm nitelikleri taşıyıp taşımadıkları dikkatli bir şekilde incelemeleri gerekmektedir.

Memur Alım İlanları İçin Tıklayınız

3 YORUMLAR

CEVAP VER