TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI 250 KAMU PERSONEL ALIMI BAŞLADI

0
17380

Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi kendi kuruluşlarında çalıştırmak üzere 250 kamu personeli alacaktır. Başvurular 08 Mart 2017 tarihinde başlayıp 17 Mart 2017 tarihine kadar devam edecektir.

Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi, Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımladığı ilanda kendi kuruşlarında çalıştırmak üzere 250 kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Ancak alım ilanının yayımlanmasıyla müracaatlar yapılamadı. Başvuruların 6 Mart 2017 tarihinde yapılacağı açıklanmış, ancak İŞKUR 8 Mart 2017 tarihinde alım ilanını açıklamıştır.

Başvuracak adayların şu bölümlerden mezun olması gerekmektedir: Bahçe Bitkileri, Bahçe ve Tarla Bitkileri, Bitki Koruma, Bitkisel Üretim ve Teknolojileri, Biyo sistem Mühendisliği, Tarım Ekonomisi, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği, Kültür teknik, Tarım Makineleri, Tarımsal Mekanizasyon, Tarımsal yapı ve Sulama, Tarla Bitkileri bölümü, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme bölümü, Kimya, Makine, Elektrik ve Elektrik-Elektronik…

Başvurusu kabul edilen adaylar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında işe alınacak. Ancak KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekmektedir.

Başvuru yapmak isteyenler aşağıdaki Özelleştirme idaresi başkanlığı Türkiye şeker fabrikaları AŞ 250 personel alım kılavuzunu inceleyebilir.

TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI AŞ.’NE PERSONEL ALIMI HAKKINDA DUYURU

T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığından alınan izne istinaden fabrikalarımıza ve bağlı ziraat bölge şefliklerine 250 mühendis alımı yapılacaktır.

ALIMLARDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR

Alınacak mühendisler için, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden talepte bulunulmak suretiyle 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlem yapılacaktır.

Bu doğrultuda;

  • Hangi fabrikamıza hangi meslek grubuna göre ve kaç kişi alınacağını gösterir liste ilişikte sunulmuştur.
  • Her fabrika kendine ait listeyi bulunduğu İş Kurumu İl Müdürlüğüne gönderecek ve orada ilan edecektir.
  • Alımlarla ilgili sözlü sınavlar Genel Müdürlüğümüzde yapılacaktır.
  • Alımlara müracaat etmek isteyenlerin ikamet ettikleri ilin İş Kurumu Müdürlüğü Web sayfasında yayımlanan ilanları takip etmesi gerekmektedir.

CEVAP VER