YGS BAŞVURULARI BAŞLADI

0
3262

Lise öğreniminden Üniversiteye geçişin ilk aşaması olaran Yükseköğretie Geçiş Sınavı(YGS) bavşruları ÖSYM büroları, ÖSYM web sitesi ve okul müdürlükleri tarafından alınmaya başlandı. YGS, Ölçme ve Seçme Yerleştirme Merkezinin 2017 yılı sınav takviminde belirtildiği üzere 12 Mart 2017 tarihinde olacak.

 

ÖSYM Sınavlarında Yeni Düzenleme

YGS ve LYS için ÖSYM BAŞKANLIĞI tarafından yeni bir karar alındı. ÖSYM sınavlarında başlama saatinden sonra sınav salonuna alınan adayların, diğerlerinin dikkatini dağıtacak şekilde gürültü yapması, sınav kurallarının iş ve işlem takip formunun okunmasından sonra salona geldikleri için yasaklı eşya ve diğer kurallarla ilgili son hatırlatmaları duymaması ve salonunda düzenin bozulmasına yol açması sebebiyle sınav binalarına giriş saatlerini yeniden düzenledi.

 

Yapılan yeni değişiklikle adayların sınav binasına alınma işleminin başlanma saatinden 15 dakika önce sonlanmasına karar verildi. Adaylar, YGS'de ve LYS'nin sabah oturumlarında sınav binalarına en son saat 09.45'te giriş yapabilecek. LYS'nin öğleden sonraki oturumlarında ise adaylar en geç saat 14.15'te sınav binalarına alınacak.  Bu saatlerden sonra gelecek olanlar sınava alınmayacak.

 

YGS Başvuruları Nasıl Yapılacak?

12 Mart tarihinde uygulanacak olan YGS’ye başvuru yapacak olan adaylar iki ayrı başvuru seçeneği yapabilirler. YGS başvurusunda bulunacak olan öğrenciler okul müdürlükleriyle veya ÖSYM büroları aracılığıyla başvurualrını yapabilirler. Ayrıca ÖSYM Öğrenci şifresi bulunan adaylar ÖSYM’nin resmi web sitesi ais.osym.gov.tr üzerinden başvurularını yapabilecekler.

Başvurular Ne Zamana Kadar Devam Edecek?YGS’ye başvurular bugün (4 Ocak) itibariyle başladı. Başvurular 18 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek. Online başvuru yapacak olan adaylar 18 Ocak 2017 23.59’a kaday başvuru yapabilirler.

Başvuru Ücreti:60 TL

CEVAP VER