YGS’YE GİRECEK OLANLAR DİKKAT ÖSYM UYARDI

0
3044

YGS’YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT  ÖSYM Yaptığı açıklamada yeni kimlik talebinde bulunmuş olup yeni kimlik kartlarının düzenlenip temin edilinceye kadar olan 15 günlük geçici kimlik belgesinin düzenlendiği tarihi hatırlattı.

 

Üniversiteye ilk adım olan YGS başvurusunda bulunan adaylar nüfus cüzdanı, süresi hala dolmamış pasaport yada imlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerliliği olan geçici kimlik belgesi ile adaylar YGS’ye girebilecekleri ÖSYM tarafından açıklandı.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre herhangi bir nedenden dolayı yeni kimlik talebinde bulunan ve yeni kimlik kartlarının temin edilinceye kadar olan 15 günlük süre içinde geçeci kimlik belgesinin düzenlendiği zamanı hatırlattı.

Bu süreyide hesaba kataraktan adaylar yeni kimlik kartlarını edinme işlemini sınav gününden önce temin etmeleri gerektiği uyarsında bulundu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada YGS adayların nüfus cüzdanları, geçerlilik süresi bulunan pasaportlar ve yeni kimlik kartları teslim edilinceye kadar 15 günlük süre içinde geçici kimlik belgesi ile sınava girebilecekleri açıklandı.

 

CEVAP VER